Witaj, zaloguj się!

515 048 838

rosliny@rosliny.net

Gałkówek-Kolonia 3

95-060 Brzeziny

Twój koszyk

produktów: 0

Sadzonki Truskawki

Roślina zwana poziomką ananasową lub poziomką wielkoowocową, potocznie określana truskawką, powstały za sprawą skrzyżowania dwóch odmian poziomek, miało to miejsce na początku 1700 roku.

Sadzonki truskawki to byli rosnące od 15 do 45 cm. Posiadają rozłogi zwane „wąsami”, za pomocą których rozprzestrzenia się i rozmnażają się. Uprawiana w klimacie umiarkowanym oraz w chłodniejszych rejonach świata.
Truskawki są bardzo popularne w naszym kraju, ze względu na swój smak i aromat. Są wczesnymi owocami nadającymi się do jedzenia zarówno w stanie surowym oraz jako dodatek do deserów, koktajli a także jako produkt na przetwory.
Mają w sobie bardzo dużo witamin oraz minerałów korzystnie wpływające na nasz organizm. Pomagają zwalczać wiele chorób, jak np. reumatyzm, schorzenia wątroby, nerek. Korzystnie wpływają na nasz wygląd cerę oraz włosy. Truskawki obniżają poziom złego cholesterolu w organizmie człowieka. Truskawki pobudzają białka chroniące przed cukrzycą i chorobami serca. Truskawki regulują trawienie i przyspieszają przemianę materii.
Zawierają następujące witaminy: C, B, A i E, oraz mikro i makroelementy: żelazo, wapń, fosfor, magnez, potas, sód i cynk.

Top