Witaj, zaloguj się!

515 048 838

rosliny@rosliny.net

Gałkówek-Kolonia 3

95-060 Brzeziny

Twój koszyk

produktów: 0

Sadzonki Hortensji

Jest to jeden z najbardziej atrakcyjnych krzewów ozdobnych, które możemy spotkać w przydomowych ogródkach oraz dużych ogrodach. Pochodzi z Azji i chociaż uprawiana jest w dużej części świata, tylko tam można spotkać ją w postaci dziko rosnącej. Liście mają owalny kształt oraz kolor ciemnej zieleni. Bardzo licznie pojawiają się na gałązkach, dzięki czemu nawet poza okresem kwitnienia krzew bardzo ładnie się prezentuje. Niestety nie są zimozielone, czyli na zimę nie można podziwiać ich piękna.

Hydrangea macrophylla – HORTENSJA OGRODOWA – występuję w około 40 odmianach, a z każdym rokiem przybywa nowych, co raz bardziej atrakcyjne odmiany, kuszące nas swoimi przepięknymi kwiatami. W naszych warunkach osiąga około metra wysokości, w bardziej sprzyjającym klimacie potrafi osiągnąć nawet 4 metry. Nie jest to gatunek w 100% odporny na mrozy, często potrafi przemarznąć w okresie przymrozków majowych. Należy ją w tym okresie zabezpieczyć okrywając np. włókniną lub siatką cieniującą.
Należy pamiętać o zachowaniu odpowiednich warunków przy uprawie hortensji, aby móc się cieszyć jej przepięknym kwiatostanem.
Po pierwsze powinniśmy ją posadzić miejscu dobrze nasłonecznionym lub półcienistym. Po drugie należy użyć podczas sadzenia kwaśnego torfu, usuwając starą ziemię z wykopanego dołka. Po trzecie należy ją nawozić, w tym celu należy zaopatrzyć się w nawóz przeznaczony to tych krzewów. Po piąte, należy zadbać o dostateczną ilość wody, zwłaszcza w okresie letnim kiedy temperatury są najwyższe.

Top