Witaj, zaloguj się!

Gałkówek-Kolonia 3

95-060 Brzeziny

Twój koszyk

produktów: 0

Sadzonki Świdośliwy

Świdośliwy to duże krzewy lub małe drzewka, czasami z odrostami korzeniowymi lub z podziemnymi rozłogami. Rośliny atrakcyjne w okresie kwitnięcia. Kwiatostany w formie kwiatowych gron po 5-12 kwiatów pojawiają się na krótkich, ulistnionych pędach bocznych i czasami na szczytach ubiegłorocznych przyrostów.
Mało wymagające względem podłoża. Tolerują gleby słabe, kamieniste, suche. W Kanadzie, w kraju, gdzie uprawia się świdośliwę na masową skalę, roślina ta ma szerokie zastosowanie.
Owoce jabłkowate, kuliste, z trwałym kielichem, czerwone na początku, potem czernieją. Zazwyczaj pokryte sinym nalotem woskowym. Owoce są soczyste i słodkie. Owoce są doskonałe do spożycia w stanie świeżym oraz jako cenny surowiec dla przemysłu przetwórczego, do produkcji dżemów, konfitur bądź nalewek. Sok ma wspaniały karminowy kolor, nadający barwę innym napojom i przetworom. Owoce nadają się również do mrożenia, jako dodatek jogurtów, deserów i ciast, a także na susz. W ziołolecznictwie wykorzystuje się kwiaty świdośliwy, które stosowane w postaci nalewki bądź naparu, regulują pracę serca. Poza tym mogą być stosowane pomocniczo w chorobie nadciśnieniowej.

Top