Witaj, zaloguj się!

Gałkówek-Kolonia 3

95-060 Brzeziny

Twój koszyk

produktów: 0

Sadzonki Jeżyny

Jeżyny często kojarzone są z kolczastymi krzewami zniechęcającymi nas do ich zbierania. Jednak długoletnie prace pozwoliły stworzyć odmiany bezkolcowe, które posiadają doskonałej jakości owoce. Nadające się przy tym zarówno do nasadzeń amatorskich, jak i na plantacje towarowe.

Jeżyna jest jedną z roślin, które najłatwiej rosną, dając przy tym wysoki plon. Oprócz tego, że dobrze smakują, mogą być również wykorzystywane jako dekoracja. Również sam krzew pełni rolę ozdobnej rośliny – wiosną pokryty białym lub różowym kwiatem, a jesienią liście przybierają piękne kolory od żółtej do karminowej.

Jeżyna posiada właściwości lecznicze m.in. pomaga w oczyszczeniu organizmu z substancji toksycznych oraz reguluje pracę przewodu pokarmowego. Dodatkowo jeżyny są szczególnie wskazane w zaburzeniach nerwowych występujących w okresie przekwitania u kobiet.

Sadzonki jeżyn powinny być dobrze ukorzenione i odznaczać się pąkami w okolicy szyjki korzeniowej. Warto zaznaczyć, że wszystkie sadzonki muszą być wolne od chorób oraz szkodników. Sadzić jeżyny można tak naprawdę wszędzie – roślina będzie rosła nawet w suchej glebie.

Top