Witaj, zaloguj się!

515 048 838

rosliny@rosliny.net

Gałkówek-Kolonia 3

95-060 Brzeziny

Twój koszyk

produktów: 0

Sadzonki Morwy

Morwa to duży krzew lub drzewo, rośnie przeciętnie do wysokość 15 m. Rodowód Morwy wywodzi się z Azji. W krajach tego regionu bardzo się ceni właściwości lecznicze. Przede wszystkim zastosowanie ma ekstrakt z liści tych roślin, są wykorzystywane od wieków. W tradycyjnej medycynie chińskiej stosowano liście morwy białej m.in. w obniżaniu wysokiego ciśnienia krwi i wysokiego poziomu cholesterolu.
Morwa jest szczególnie ceniona medycynie konwencjonalnej. Badania z ostatnich lat potwierdzają, że poszczególne części morwy (głównie liście, kora, owoce) pomagają w leczeniu i profilaktyce niektórych chorób, ponieważ zawierają całą gamę substancji biologiczne aktywnych, korzystnie działających na nasze zdrowie. Po pierwsze, wpływają na gospodarkę insulinową, co jest ważne w diecie osób chorych na cukrzycę. Po drugie, wykazują działanie na układ krwionośny, sercowo-naczyniowy oraz nerwowy, dzięki czemu wspierają walkę z anemią, miażdżycą i chorobą Alzheimera. Po trzecie, mają lekki efekt wybielający i z tego powodu ekstrakty z liści morwy wykorzystywane są w różnych kremach do twarzy. Owoc morwy ponadto zawiera witaminy A i C.

Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Zawierają – podobnie jak jeżyny – cukry, garbniki, flawonoidy, witaminy i minerały. Soki i syropy z nich przyrządzone są bardzo smaczne i zaleca się popijać je w różnych chorobach: przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy, chorobach serca, nerek i astmie oskrzelowej. Owoce morwy tworzą podobny do jeżyny owoc złożony. Są jadalne, zarówno białe jak i czarne, chociaż smaczniejsze są owoce morwy czarnej. Owoce przybierają kolor od białego po różowy, czerwony aż po czarny. Dojrzewają pod koniec lipca i szybko opadają.

Top