Witaj, zaloguj się!

515 048 838

rosliny@rosliny.net

Gałkówek-Kolonia 3

95-060 Brzeziny

Twój koszyk

produktów: 0

Sadzonki Borówki amerykańskiej

Dobrą inwestycją ogrodniczą są sadzonki borówki amerykańskiej. To dlatego, że owoce tego krzewu są wyjątkowo smaczne i zawierają mnóstwo prozdrowotnych właściwości. Istnieje kilka odmian tej rośliny, między innymi: borówka duke, chandler i bluecrop.

Krzewy proponowane przez szkółki borówki amerykańskiej wydają owoce, które mają duże znaczenie w leczeniu układu pokarmowego, ponieważ zawierają związki, które działają przeciwbiegunkowo. Owoce borówki amerykańskiej cechują się ponadto sporą zawartością witamin, antyoksydantów i antocyjanów. Jedzenie borówki pozytywnie wpływa na poziom cholesterolu.

Najwięcej korzyści, zarówno ze względów wartości odżywczych, jak i walorów smakowych, przynosi spożywanie owoców borówki amerykańskiej w postaci surowej. Zarówno borówki chandler, borówki duke, jak i borówki bluecrop doskonale nadają się także do mrożenia. Są niezwykle odporne na niskie temperatury. Rozmrożone owoce nie tracą walorów smakowych, a w przeciwieństwie do owoców suszonych i gotowanych zachowują też większość składników odżywczych. Szkółka borówki amerykańskiej zawsze oferuje zgodność odmianową.

Top