Witaj, zaloguj się!

515 048 838

rosliny@rosliny.net

Gałkówek-Kolonia 3

95-060 Brzeziny

Twój koszyk

produktów: 0

Sadzonki Jagody kamczackiej

Są to długowieczne krzewy owocowe, żyjące nawet ponad 30 lat. W zależności od odmiany, mogą osiągać wysokość 1,5-2m. i szerokość do 1,5m. Sadzonki jagody kamczackiej są  bardzo wytrzymałe na suszę i mróz, nie przemarzają nawet mrozach sięgających -45°C. Kwitnie na początku kwietnia. Ma blado-żółte kwiaty o długości ok. 1 cm. Okres dojrzewania owoców za zwyczaj przypada na na koniec maja. Są to najwcześniejsze owoce dostępne na rynku. Owocują wcześniej niż truskawka.
Jagody mają kolor niebieski  przechodzący w fiolet, często spotykamy biały nalot. Są bardzo soczyste, kwaśno-słodkie. Zbiór zaczynamy kilka dni po wybarwieniu się, istnieją odmiany, których owoce opadają oraz których owoce pozostają na krzewach.
Jagody kamczackie są źródłem witamin C i A oraz żelaza, jodu, miedzi. Mają właściwości ogólnie wzmacniające, antyseptyczne, wspomagające leczenie wielu chorób i odtruwające organizm ze związków metali ciężkich, pomocne są również przy leczeniu chorób układu krwionośnego. Nie tylko owoce mają pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Susz z kwiatów hamuje rozwój wirusów i bakterii, polecany jest przy przeziębieniach i grypie.
Jednak główne zastosowanie mają owoce, przede wszystkim jako owoce deserowe (tu dominują odmiany licencyjne) oraz jako materiał na przetwory (soki, dżemy, konfitury), można je także suszyć i mrozić. W pełni owocowania zbiera się nawet do 6 kg jagód z krzaka w zależności od odmiany i warunków środowiskowych. Jagoda jest bardzo tolerancyjna na niekorzystne warunki glebowe. Zaleca się  stanowiska słoneczne, żyzne i przepuszczalne gleby o pH 5,5-6,5. Bardzo ważne jest posadzenie obok siebie przynajmniej dwóch odmian, jagody kamczackie zapylają się krzyżowo. Krzew jednej odmiany, nie przyniesie nam żadnych plonów.

Top