Witaj, zaloguj się!

Gałkówek-Kolonia 3

95-060 Brzeziny

Twój koszyk

produktów: 0

Sadzonki Maliny

Malina to krzew dający smaczne owoce. Są one bardzo lubiane zarówno przez dzieci, jak i dorosłych. Nadają się do spożycia na surowo, ale także doskonale sprawdzają się na przetwory. Zdecydowanie się na wysokiej jakości sadzonki malin stanowi gwarancję udanych zbiorów – my proponujemy różne odmiany, aby każdy mógł wybrać tę najlepszą dla siebie pod kątem smaku owoców lub sezonu upraw. Posiadamy m.in. sadzonki maliny żółtej, pomarańczowej, a nawet maliny czarnej (zachodniej). Do wyboru pozostają sadzonki dwu- lub trzyletnie. Cechują się one bardzo długim okresem owocowania, który trwa średnio od czerwca aż do października. Czas ten zależy od konkretnej odmiany malin. Niektóre z sadzonek mają zwiększoną odporność na choroby (np. malina czarna), dlatego nie wymagają skomplikowanych czynności związanych z zabezpieczaniem. Poza tym dobrze znoszą niskie temperatury – niezwykle mrozoodporne są m.in. sadzonki maliny żółtej. Aby pędy sadzonek mogły odpowiednio się rozwijać, konieczne jest wykonanie podpór, wzdłuż których będą rosły, choć w głównej mierze zależy to od rodzaju malin.

Zainwestuj w urodzajne sadzonki. Jakie korzyści niesie spożywanie malin?

Zdecydowanie się na sadzonki maliny w ogrodzie niesie ze sobą szereg korzyści, z których wiele osób nie zdaje sobie sprawy. A to błąd! Poza aspektem smakowym sadzonki malin są dobrym wyborem do uprawiania ze względu na cenne właściwości owoców. Maliny są doskonałym źródłem kwasów organicznych (m.in. cytrynowego, jabłkowego, salicylowego), pektyn, antocyjanów oraz cukrów. Owoce te odznaczają się również bogactwem witamin (m.in. C, E, B1, B2, B6) oraz wielu substancji mineralnych – przede wszystkim potasu, magnezu, wapnia i żelaza. Liście malin to również źródło garbników, flawonoidów, kwasów organicznych, a także soli mineralnych (m.in. żelaza, miedzi, wapnia). Zarówno owoce, jak i liście malin są znakomitym środkiem przeciwgorączkowym, ponieważ pobudzają czynność gruczołów potowych.

Ze względu na właściwości tej rośliny inwestycja w sadzonki malin jest bardzo korzystna. Żeby móc cieszyć się jak najlepszymi zbiorami, należy posadzić je w słonecznym lub lekko zacienionym miejscu. Poza tym sadzonki malin powinny być wkopane płytko i tylko tak, żeby ich korzenie były przykryte cienką warstwą gleby.

Polecane odmiany malin

Top