Witaj, zaloguj się!

515 048 838

rosliny@rosliny.net

Gałkówek-Kolonia 3

95-060 Brzeziny

Twój koszyk

produktów: 0

Sadzonki Maliny

Malina to krzew dający bardzo smaczne owoce. Są one bardzo lubiane zarówno przez dzieci, jak i dorosłych. Nadają się do spożycia na surowo, ale także doskonale sprawdzają się na przetwory.

Jakie korzyści niesie spożywanie malin?

Poza aspektem smakowym sadzonki malin są dobrym wyborem do uprawiania ze względu na cenne właściwości owoców. Maliny są doskonałym źródłem kwasów organicznych (m.in. cytrynowego, jabłkowego, salicylowego), pektyn, antocyjanów oraz cukrów. Owoce te odznaczają się również bogactwem witamin (m.in. C, E, B1, B2, B6) oraz wielu substancji mineralnych – przede wszystkim potasu, magnezu, wapnia i żelaza. Liście malin to również źródło garbników, flawonoidów, kwasów organicznych, a także soli mineralnych (m.in. żelaza, miedzi, wapnia). Zarówno owoce, jak i liście malin są znakomitym środkiem przeciwgorączkowym, ponieważ pobudzają czynność gruczołów potowych.
Ze względu na właściwości tej rośliny inwestycja w sadzonki malin jest bardzo korzystna. Żeby móc cieszyć się jak najlepszymi zbiorami, należy posadzić je w słonecznym lub lekko zacienionym miejscu. Poza tym sadzonki malin powinny być wkopane płytko i tylko tak, żeby ich korzenie były przykryte cienką warstwą gleby.

Polecane odmiany malin

Top