Witamy serdecznie na stronach sklepu 

Jesteśmy sklepem internetowym Specjalistycznego Gospodarstwa Roślin Jagodowych „Olczyk”, założonego w roku 1984. Od początku specjalizującego się w produkcji roślin jagodowych. Początkowo były to sadzonki truskawek, natomiast z każdym rokiem oferta szkółki była powiększana o kolejne gatunki roślin.

Dzięki naszej ponad 30-letniej obecności na rynku, a co za tym idzie wieloma liczącymi się kontaktami, posiadamy wyłączne prawo rozmnażania odmian borówki brusznicy: Sanna, Sussi, Linnea oraz odmian borówki niskiej: Emil i Putte. Ponadto posiadamy sublicencje na rozmnażanie i sprzedaż odmian wyhodowanych przez Sadowniczy Zakład Doświadczalny Instytutu Ogrodnictwa Brzezna Sp. z o. o.. Do odmian tych należą maliny: Polana, Polka, Polesie, Radziejowa i Sokolica oraz jeżyna Polar.

Jesteśmy współzałożycielami spółki Niwa Hodowla Roślin Jagodowych Sp. z o.o. przekształconej w 2012 roku z grupy „JAGODNIK”, która zajmowała się hodowlą nowych odmian truskawek. W chwili obecnej jej działalność został rozszerzona o hodowlę pozostałych rośliny jagodowych (borówek wysokich, jagód kamczackich, malin, jeżyn oraz innych).

Współpracujemy również z Gospodarstwem Ogrodniczym i Laboratorium Kultur Tkankowych In Vitro Tadeusza Kusibaba. Dzięki współpracy z Panem Tadeuszem mamy możliwość poszerzyć naszą bogatą ofertę o kolejne nowe, cenne odmiany roślin jagodowych.

Zapraszamy serdecznie do zakupów!
Zespół